Транспорт та логістика

Транспорт та логістика

Автомобільний та залізничний транспорт забезпечують майже 98% перевезень для підприємств та мешканців регіону. Тому, призупинення в умовах повномасштабної війни авіаційних та річкових перевезень, суттєво не вплинуло на логістичні можливості регіону. Але головним негативним фактором, який впливає на роботу підприємств Дніпропетровської області, є блокування країною-агресором морських портів та р. Дніпро, що унеможливлює відправлення вантажів морськими шляхами. Найбільше зазначене впливає на роботу підприємств добувної, металургійної галузей та сектору АПК.
На теперішній час залізниця й автомобільний транспорт залишаються логістичними ланками регіону. Залізниця зв’язує промислові центри області й допомагає бізнесу вести експортні та імпортні операції із сусідніми державами. Стабільно працюють гуманітарні коридори та пасажирські перевезення, які здійснюються за розкладом.

Автотранспортне сполучення

Автомобільний транспорт є головним перевізником вантажів, забезпечуючи 80% вантажообігу територією Дніпропетровської області, та сполучаючи міжнародні та національні автошляхи, які з’єднують регіон з іншими промисловими центрами держави, країнами ЄС та морськими портами. Найбільшим автотранспортним вузлом області є м. Дніпро. В області розташовано 6 автопортів, які забезпечують митне оформлення, зберігання та перевалку вантажів.

Залізничне сполучення

Залізниця забезпечує близько 20% вантажообігу та є одним із основних видів транспорту у Дніпропетровській області. Регіон є лідером із концентрації залізничного сполучення в державі, протяжність колій становить 1023,7 км.
Оператором залізничного сполучення у Дніпропетровській області виступає регіональна філія «Придніпровська залізниця», що належить АТ «Українська залізниця».

Залізничні вузли

Дніпровське відділення філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» включає мережу залізничних вантажних терміналів, які пропонують:

 

  • митний комплекс контролю, а також екологічного та фітосанітарного контролю;
  • місце прибуття автотранспортних засобів з вантажами під митним контролем;
  • криті склади ангарного типу;
  • майданчики для переробки великовагових вантажів, обладнаних кранами (з можливістю підключення електромагнітної шайби для вивантаження металу з напіввагонів);
  • майданчики для переробки 3 т, 5 т, 20-ти, 40-футових контейнерів.

Всі вантажні об’єкти одночасно можуть обслуговуватись залізничними та автомобільними транспортними засобами. Для забезпечення потреб клієнтів відділення має виробничі ділянки у містах Дніпропетровської області.

Річковий транспорт

З півночі на південь Дніпропетровську область перетинає головна водна артерія країни – річка Дніпро. У регіоні розташовано 6 річкових портів, які обслуговуються залізничними та автомобільними транспортними засобами.
Судна типу «річка-море» забезпечують прямі міжнародні перевезення вантажів із виходом у Чорне, Мармурове та Середземне моря.
Також активно розвивається перспективний напрямок – каботажні перевезення контейнерів між портами Чорного моря та річки Дніпро. В області розташовані найбільші річкові порти України, які повністю забезпечують потреби прилеглих промислових регіонів у перевезенні, зберіганні різних вантажів: металу, зерна, вугілля, сировини для будівельних матеріалів, контейнерів та ін.

На даний момент з міркувань безпеки водні перевезення тимчасово призупинено.

Повітряний транспорт

У Дніпропетровській області розташовано два міжнародні аеропорти та вантажний термінал, що пов’язують регіон з країнами далекого та ближнього зарубіжжя. Міжнародний аеропорт “Дніпро” (DNK) класу “4С”. Заплановано реконструкцію аеропортового комплексу для розширення географії польотів та залучення до регіону провідних авіакомпаній світу.
Міжнародний аеропорт “Кривий Ріг” (KWG) відноситься до класу “В”.

На даний момент з міркувань безпеки авіасполучення тимчасово призупинено. 

Трубопровідний транспорт

На Дніпропетровщині розташовані магістральні трубопроводи та компресорні комплекси для транспортування аміаку, природного газу та нафти, що використовуються підприємствами регіону. Зазначена транспортна трубопровідна мережа дозволяє забезпечити необхідною сировиною підприємства з виробництва добрив, хімічної продукції, зрідженого газу, а також продукції нафтопереробки, імпорт якої займає суттєву частку ринку України.

Зв'язок

В області успішно розвивається телекомунікаційна інфраструктура. Створюються магістральні волоконно-оптичні та бездротові канали передачі, що забезпечують надання якісних телекомунікаційних послуг споживачам. Область забезпечена мобільним зв’язком у стандарті GSM та UMTS. Більшість територій покриті високошвидкісним бездротовим Інтернетом за технологією 3G/4G на частотах 2600 та 1800 МГц. Також Дніпропетровщина отримала доступ до високошвидкісного супутникового Інтернету Starlink. Дана глобальна супутникова система дозволяє залишатися на зв’язку там, де немає альтернатив – де стаціонарний та мобільний інтернет не працює через пошкодження, у тому числі через військові дії або відключення енергопостачання.